Руйнування зуба виникає коли кислоти знищують твердий шар зубної емалі. Ці кислоти виробляються липкою плівкою яка називається зубним нальотом. Зубний наліт містить бактерії, що споживають солодку їжу. Процес перетравлення солодкої їжі породжує ці кислоти, які й атакують поверхні зуба.

З часом руйнування зуба може призвести до утворення дірок у поверхні зуба. Ці дірки називаються карієсом. Якщо карієс не лікувати, він може стати більшим. Карієс може навіть знищити зуб.

Якщо ви вважаєте, що у вас карієс, зверніться до стоматолога. Імовірно, стоматолог запломбує зуб. Пломбування, можливо, зупинить карієс від розростання.

Кислоти постійно атакують поверхню ваших зубів. Але руйнування зуба не трапляється просто за одну мить, тому що інші елементи у ротовій порожнині працюються на захист зубів і зупинення процесу руйнування. Одним із цих елементів є слина. Слина містить мінерали, які зміцнюють поверхню зуба. Фторид, натуральний мінерал, який часто додають до води і який знаходиться у зубній пасті, також допомагає зміцнювати зуби.


Ось декілька порад для попередження руйнування зуба:

Не споживайте багато солодкої їжі. Не їжте між основними прийомами їжі. Це допоможе попередити утворення зубного нальоту, який у свою чергу виробляє кислоту. Це також зменшить кількість часу, коли ваші зуби зазнають дії кислот.

Пийте багато води, особливо якщо ви приймаєте якісь медичні препарати. Деякі медичні препарати можуть знизити вироблення слини. Це може призвести до підвищегого ризику руйнування зубів.

Користуйтеся зубною пастою й засобом для полоскання ротової порожнини із фтором. Фтор допомагає зміцнювати поверхню зубів.

Відвідуйте стоматолога щонайменше двічі на рік. Стоматолог почистить ваші зуби й перевірить їх на наявність карієсу.


Перевірка стоматологом на наявність ознак руйнування зуба і появи карієсу. 4 стадії руйнування зуба.

Стадія 1. З'являються темні плями на поверхні зуба, які можуть викликати його руйнування. На цьому етапі чищення пастою із фтором та користування ниткою для чищення може допомогти уникнути подальшого руйнування та утворення карієсу.

Стадія 2. Руйнування зуба перетворилося на карієс, який пройшов через тверду поверхню зуба.

Стадія 3. Карієс досяг більш м'якого шару зуба, тепер він може розростатися швидше і ставати набагато більшим.

Стадія 4. Якщо карієс не запломбувати, він може зруйнувати зуб глибого всередині. Ось чому важливо регулярно відвідувати стоматолога.

Якщо у вас ознаки руйнування зубів, ваш стоматолог може запропонувати вам пломбування, фторове лікування або інші види лікування.

Избавьтесь от проблем с зубами